УТЕПЛЕННЯ ПРИМІЩЕНЬ. Пінополіуреан (ППУ). Напилення та заливка

Який утеплювач вибрати для стін фасаду будинку?

Без-имени-13

Чим утеплити стіни будинку зовні: пінополіуретаном, полістиролом або мінеральною ватою?

Утеплення фасадів дає можливість поліпшити характеристики будь-якої будівлі або споруди. Для цих цілей застосовують сучасні теплоізоляційні матеріали, найпопулярнішими з яких є:

 1. — мінеральна вата;
 2. — Полістирол;
 3. — Пінополіуретан.

 Існують різні способи утеплення стін будинку зовні:

 1. Вентильований фасад, при якому утеплювач розташовують між стіною і облицювальними панелями.
 2. «Мокрий» фасад, коли шар теплоізоляційного матеріалу приклеюють на поверхню стіни і закріплюють за допомогою дюбелів. Після цього утеплювач покривають армуючою сіткою і захищають від дії опадів.
 3. Колодцевая, коли теплоізоляційний матеріал знаходиться всередині стіни.

 Кожен з цих варіантів дозволяє зробити будинок комфортним, зменшивши тепловтрати через стіни, а заодно зменшивши витрати на опалення. Якісна теплоізоляція будинку зовні допомагає домогтися наступного:

— Захистити фасади від дії низьких температур;

— Перемістити «точки роси» в шар теплоізоляційного матеріалу;

— Зменшити паропроникність стін, поліпшивши мікроклімат у приміщеннях.

Так який утеплювач вибрати для стін фасаду будинку? Щоб відповісти на це питання, потрібно більше дізнатися про кожного з перерахованих матеріалів.

Утеплення стін мінеральною ватою

 Мінеральну вату широко застосовують у сучасному будівництві. Утеплювач монтують за допомогою напрямних конструкцій, це можуть бути вертикально або горизонтально розташовані бруси, перетин яких дорівнює або трохи перевищує товщину шару утеплювача. Плити мінвати встановлюють між брусками, поверх набивають рейки, на які кріплять листи азбестоцементу або арматурну сітку.

Зовнішню поверхню обробляють за допомогою штукатурного розчину. Також для монтажу теплоізоляційного матеріалу можна використовувати металеві оцинковані столики, які попередньо кріпляться до стіни. У цьому випадку утеплювач фіксують за допомогою спеціальної накладної деталі.

Переваги мінвати

 • — Екологічність;
 • — Хороша теплопровідність;
 • — Непогана паропроникність;
 • — Стійкість до дії грибків і мікроорганізмів;
 • — Негорючість (під дією високих температур матеріал плавиться, не виділяючи токсичні речовини);
 • — Хороші звукоізоляційні властивості.

 Крім того, в товщі мінеральної вати не заводяться гризуни (щури і миші), що позитивно позначається на експлуатаційних властивостях і тривалості використання.

 

 Недоліки мінеральної вати

 1. Утеплювач потрібно монтувати з обережністю, користуючись спеціальним респіратором, тому що пил, що виділяється в ході робіт, може призвести до проблем з очима, легкими, викликати алергічні шкірні реакції.
 2. Ще один істотний мінус — велика вага утеплювача, через що зростає навантаження на несучі конструкції.
 3. Матеріал потрібно ретельно захищати від дії вологи і водяної пари, інакше він швидко втратить свої звуко- і теплоізоляційні властивості.
 4. У процесі експлуатації мінеральна вата дає усадку. Щоб цьому запобігти, потрібно особливу увагу приділити закріпленню плит в ході монтажу.
 5. Відносно висока вартість матеріалу і великі трудовитрати при монтажі.
 6. Наявність зазорів між плитами утеплювача.

  Утеплення стін полістиролом

 Більшість людей цінують цей утеплювач за дешевизну і простоту монтажу. Адже для кріплення плит можна не користуватися напрямними, досить приклеїти матеріал до поверхні стіни і закріпити за допомогою спеціальних дюбелів. Однак, перед тим як приступити до наклеювання, потрібно добре підготувати стіни.

Їх необхідно очистити від пилу, вапна, бруду, слідів жиру, а також масляної фарби. Після закінчення монтажних роботи потрібно подбати про захист теплоізоляційного матеріалу від водяної пари. Для цього поверхню матеріалу покривають шаром штукатурки, що володіє водовідштовхувальними властивостями. Після чого проводять фарбування.

Переваги пінополістиролу

 • — Мала вага;
 • — Низька паропроникність;
 • — Легкість монтажу;
 • — Невисока ціна;
 • — Зручність у роботі.

 Недоліки пінополістиролу

Основна проблема цього утеплювача — горючість. І хоча пінополістирол вважається самозатухаючим матеріалом, він небезпечний тим, що в процесі горіння виділяє токсичні речовини, небезпечні для здоров’я людини. Крім того, утеплювач нестійкий до дії деяких хімічних речовин, зокрема органічних розчинників.

 

Є ще ряд недоліків, про які варто згадати:

 — Низькі звукоізоляційні властивості;

 • — Наявність щілин, які потрібно закладати дорогими матеріалами;
 • — Невисока міцність;
 • — Зміна характеристик в процесі експлуатації.

А ще — можливість зараження спорами грибків, привабливість для гризунів, птахів і різних комах.

Утеплення фасаду пінополіуретаном

 Жорсткий ППУ — це сучасний утеплювач із закритопористою структурою. Його напилюють на стіни за допомогою обладнання, що працює під високим тиском. Коли матеріал застигає, на його поверхні утворюється плівка. Вона захищає ППУ, перешкоджає проникненню всередину вологи. Теплоізоляційні характеристики цього матеріалу — найкращі серед всіх утеплювачів, тому його можна наносити більш тонким шаром.

Щоб якісно ізолювати фасад зовні, досить напилити 5 см ППУ. При цьому товщина шару пінополістиролу склала б 10-15 см, а мінеральної вати — цілих 15-20 см. Різниця тим більш суттєва, якщо згадати, що мінвата багато важить. Пінополіуретан, навпаки, дуже легкий, він не перевантажує несучі конструкції.

 Переваги пінополіуретану

Перед нанесенням ППУ не потрібно спеціально готувати стіни, досить очистити їх від пилу і жиру. Роботи з напилювання проводяться досить швидко, при тому що матеріал наноситься пошарово. Товщина кожного шару складає не більше 2 см.

Переваги пінополіуретану:

— Висока адгезія;

— Відсутність швів і зазорів;

— Мала вага;

— Відмінні звуко-, тепло- та гідроізоляційні властивості;

— Тривалий термін експлуатації (30-50 років);

— Стійкість до дії грибів, плісняви, бактерій;

— Екологічність і безпека;

— Непривабливість для комах, гризунів і птахів.

 Недоліки ППУ

Пінополіуретан потрібно захищати від сонячних променів, тому що він не стійкий до дії ультрафіолету. При виконанні зовнішніх робіт необхідно або нанести на поверхню ППУ спеціальні захисні склади, або облицювати фасад плитами. У другому випадку потрібно монтувати напрямні, що призведе до появи містків холоду, як і у випадку монтажу плит мінвати.

Пінополіуретан відноситься до самозатухаючим матеріалами, однак є один нюанс: якщо матеріал потрапляє у відкрите полум’я, починається горіння, виділяються отруйні речовини. Щоб цього не сталося, потрібно використовувати спеціальну вогнетривку фарбу, що захищає ППУ і запобігає можливе горіння.

 Висновки

 ППУ — кращий утеплювач для стін, він випереджає конкурентів по характеристикам, легкості монтажу і часу, який витрачається на проведення робіт. У матеріалу є недоліки, проте їх можна легко усунути, застосувавши захисні заходи.

Об

ОСТАВИТЬ СВОЙ КОММЕНТАРИЙ

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *