Схема утеплення каркасного будинку: вибір технології
03.02.2016Ви збираєтеся побудувати своїми руками або купити каркасний будинок? Вітаємо: каркасні будинки — один з наймодніших сьогодні світових трендів. У США, Німеччині, Франції мода на такі будинки не проходить багато років, бо каркас і обшивочний матеріал — конструкція легка, що не вимагає заливки потужного фундаменту, і разом з тим досить довговічна. На думку фахівців, грамотно зведені каркасні будинки здатні прослужити господарям вірою і правдою більше ста років. Звичайно, є у них і мінуси — зрозуміло, що легковажність будинку тягне підвищену рухливість і відносну нестійкість конструкції, але хто буде замислюватися про такі дурниці, якщо будинок зводиться дуже швидко і при цьому цілком доступний за ціною ?!
При утепленні каркасного будинку головне завдання вибір теплоізоляційного матеріалу і технології монтажу утеплювача в будівництві нового будинку або ремонті.
Каркас без утеплення — гроші на вітер
А ось про різницю між американським кліматом і російськими погодними умовами задуматися необхідно. Враховуючи те, що при зведенні стандартного каркасно-щитового будинку товщина обшивки разом з обробкою не повинна перевищувати 3-4 см, особливу увагу слід звернути на утеплення простору між зовнішньою і внутрішньою обшивкою споруди. З чого б не були зроблені щити — фанера, ДСП, пластикові панелі — без надійного утеплення каркасного будинку всі ваші зусилля можуть піти прахом, бо в суворі російські зими однієї грубки або навіть сучасного обігрівача для прогріву будинку буде недостатньо.
І тут постає вибір утеплювача. Часи, коли в порожнину між стінами засипали солому, стружки або тирсу, давно канули в Лету. Прогрес не стоїть на місці, а мода укупі з новими технологіями диктує принципово нові способи утеплення каркасного будинку. Слід пам’ятати про головне — утеплювач повинен мати низьку теплопровідність, адже він не зігріває приміщення, а лише перешкоджає зникненню тепла. Тому до вибору матеріалу для утеплення житла слід підійти досить ретельно.
Ви ще не вибрали, який саме утеплювач для дому ви будете використовувати? Зверніться до нас — фахівці компанії «Тіссол» з радістю прийдуть вам на допомогу і розкажуть про всі матеріалах, домінуючих на сучасному будівельному ринку.
Пінопласт. Головна його перевага — невисока вартість. Крім того, він дуже легкий і не боїться вологи. На цьому його достоїнства вичерпуються, недоліків незрівнянно більше. Пінопласт — високотоксичний матеріал, що укупі з його воспламеняемостью може становити серйозну потенційну небезпеку. Крім того, він не рятує від шуму і погано переносить механічні деформації.
Мінеральна вата. Серед переваг цього утеплювача — невисока теплопровідність, гарна шумоізоляція, стійкість до вогню і температурних перепадів. Але і мінуси є, основний з яких — висока схильність до впливу вологи. При використанні мінеральної вати для утеплення каркасного будинку без гідроізоляції не обійтися, а це збільшує терміни і вартість споруди. Крім того, вату досить складно монтувати, до того ж термін служби її невеликий: через 25-30 років утеплювач доведеться міняти.
На відміну від мінеральної вати, ековату можна сміливо назвати екологічно чистим матеріалом. Вона робиться на основі подрібненого паперу з додаванням штучних матеріалів і просочується водним розчином борної кислоти, яка запобігає появі цвілі і грибка. Проте всі недоліки мінеральної вати як утеплювача до ЕКОВАТУ теж застосовні: вона недовговічна, нестійка до вологи і вогню.
Найбільш сучасним матеріалом для утеплення житла фахівці вважають пінополіуретан (ППУ). Цей напилюваний матеріал краще за всіх інших матеріалів зберігає тепло, чудово переносить вологість, не токсичний. Саме ППУ наша компанія рекомендує в якості універсального утеплювача практично для всіх видів каркасних будинків.
Утеплення пінополіуретаном
Слід мати на увазі, що який би з цих матеріалів ви не вибрали, в утепленні потребують не тільки стіни, але і підлогу зі стелею. Тільки комплексне утеплення каркасного будинку здатен повною мірою зберегти тепло і захистити господарів від зовнішнього холоду.
5 причин вибрати пінополіуретан
Пінополіуретан в широкому сенсі — це чарункова пластмаса на основі газів-поліефірів. Цим і пояснюється його низька теплопровідність — ППУ на 80% складається з газу, який утримує тепло, інша частина — стінки осередків. Залежно від ступеня твердості, еластичності, ваги, існує кілька видів ППУ. Це м’які (всім відомий поролон належить до їх числа), еластичні (з них роблять ручки для перемикачів швидкостей в автомобілі, велосіденія та багато іншого), і жорсткі. Останні і використовуються в будівництві для збереження тепла в приміщеннях.
Ви ще сумніваєтеся, що пінополіуретан — оптимальний засіб для утеплення каркасного будинку? А от експерти компанії «Тіссол» впевнені — це матеріал майбутнього! Ось 5 причин вибрати ППУ.
Стовідсоткова екологічна безпека. Всі знають, що ППУ є основою для виготовлення дитячих матраців, іграшок, м’яких меблів, ущільнювальної гуми для холодильника і багатьох інших предметів побуту
Простота монтажу. При утепленні стін ППУ розпилювач просто направляється на стіну і наноситься рівномірним шаром. Через недовгий час суміш, чимось схожа на монтажну піну, твердне, утворюючи герметичну захисну оболонку стіни. При цьому не можна не відзначити, що ППУ чудово лягає на будь-яку поверхню: дерево, пластик, метал.
Стійкість до впливу вогню. Цей унікальний матеріал не тільки не горить сам, але і перешкоджає поширенню полум’я.
Економічна ефективність. Утеплення будинку за допомогою ППУ відбувається дуже швидко, до того ж він досить довговічний — за оцінками експертів, він здатний прослужити близько 100 років.
Безшовна монолітна конструкція утеплювача і відсутність стиків не залишає можливості вітрі і морозу проникнути в будинок і надійно зберігає тепло всередині приміщення.
Технологія процесу утеплення неймовірно проста. Перед початком процедури розпилення ППУ необхідно ретельно очистити поверхню від пилу і бруду. Стирчать шурупи і цвяхи необхідно видалити. Зазор між частинами каркаса заповнюють монтажною піною. Після цього бажано почекати добу, після чого можна наносити пінополіуретан.
ОСТАВИТЬ СВОЙ КОММЕНТАРИЙ