Утеплення гаража зовні: справа важлива і специфічна
01.02.2016Який автовласник не хоче, щоб його залізний друг послужив якомога довше ?! Природно, не останню роль у цьому питанні відіграють умови, в яких міститься автомобіль. Багато водіїв часто впадають у крайнощі, помилково вважаючи, що утеплювати гараж взагалі не потрібно, або ж, навпаки, вважаючи: чим тепліше всередині, тим краще. У температурному режимі гаражного приміщення потрібна золота середина, як, втім, і скрізь. Оптимальною є температура всередині взимку + 3-5 градусів. Якщо буде нижчою, то машина разом з бензином і маслом просто-напросто промерзне, в той же час створювати кімнатну температуру теж не можна — потрапляючи у свій будиночок з холоду, автомобіль почне покриватися потом, конденсируя вуличну вологу. Не варто дивуватися, що через кілька років від постійних різких перепадів температур корозія з’їсть весь ваш автомобіль.
Зовнішнє утеплення гаража
Утеплення гаража зовні набагато більш ефективно, ніж внутрішнє — воно не з’їдає і без того маленький простір і захищає стіни гаража від морозу, зберігаючи комфортні умови не тільки для автомобіля, але і для самої гаражної споруди. Необхідно тільки передбачити вентиляційні отвори, без яких всередині гаража почне накопичуватися волога, що явно не сподобається автомобілю. Крім того, утеплення гаража із зовнішнього боку — проблема комплексна, від теплоізоляції тільки стін толку не буде, тому раз вже ви взялися за створення комфортних умов проживання вашого залізного коня з мотором, то утеплювати необхідно і стіни, і дах, і особливо ворота. А от підлогу утеплювати необов’язково, втім, для тих, хто хоче з усіх боків захистити машину від холоду, досить поглибити підлогу на 20-30 см, насипати щебінку, зробити подушку з піску, залити бітумом і зробити бетонну стяжку.
На жаль, утеплення гаража зовні далеко не завжди можливо — насамперед, через брак місця, а часом його повної відсутності, коли гаражі стоять впритул один до одного. У таких випадках фахівці радять стіни утеплювати зсередини, а ось ворота і дах все одно постаратися обшити утеплювачем зовні. Так і гараж довше прослужить, і машина буде перебувати в більш природних умовах. Вимоги до утеплення всередині гаража принципово не відрізняються від зовнішньої теплоізоляції: необхідний шар гідроізоляції, що кріпиться на стіни гаража, потім кладеться утеплювач (найчастіше використовують пінопласт), і самий внутрішній шар — пароізоляційний, на який можна навішувати каркас з декоративною обшивкою.
До речі, багато автолюбителів ігнорують установку гумових ущільнювачів на ворота і теплової завіси, яка робиться з шматків товстої поліетиленової плівки. А дарма: застосування цих нехитрих речей допоможе зберегти потрібний мікроклімат в гаражі.
Теплі штукатурки і фарби — непоганий варіант
Проведення теплоізоляційних робіт із зовнішнього боку гаража — питання більш трудомісткий і відповідальний, тому до вибору матеріалу утеплювача слід підходити з особливою ретельністю. Економити на цьому не варто — кому охота через 2-3 роки робити всю роботу заново? А адже саме так може статися, якщо вибрати дешеві матеріали від невідомих виробників.
Звичайно, ціна — не завжди критерій якості, але марки відомих брендів, якщо тільки ви впевнені в їх справжності, прослужать вам набагато довше, ніж дешеві, казна-звідки взяли на ринку продукти. При цьому необхідно враховувати, що не менш важливим, ніж матеріал утеплювача, є те, з чого зроблена гідроізоляція. Адже саме вона безпосередньо контактує з навколишнім середовищем і приймає на себе всі капризи природи. Тому дуже часто в якості теплоізолятора гаражів застосовуються теплі штукатурки і фарби, які не тільки зігрівають приміщення зсередини, але і охороняють стіни гаража від дощу, граду, вітру та снігу.
Серед таких матеріалів дуже поширений пінополістирол і вермикуліт. Ці види теплих штукатурок вельми популярні на Заході, де вміють рахувати кожен цент — ці утеплювачі досить недорогі, не бояться вогню, добре дихають. Однак вони мають високу теплопровідність (погано зберігають тепло), тому наносити їх необхідно товстим шаром, що можливо тільки на міцних цегляних стінах — листове залізо просто не витримає ваги штукатурки. Зате теплі акрилові фарби підійдуть як для фундаментальних, так і для легких гаражів — 1 см фарби аналогічний 5 см мінвати, цього достатньо, щоб зберегти всередині комфортну температуру. При цьому теплі фарби можна колеровать в будь-який колір і уникнути додаткових робіт по зовнішньому декоруванню стін. Фарби можна наносити валиком або фарборозпилювачем, вони прекрасно лягають як на сталеві або дерев’яні будови, так і на поверхню з цегли або бетону. Дуже часто саме теплими фарбами користуються для теплоізоляції даху гаража, а от використання для утеплення гаража зовні теплої штукатурки не рекомендується — дах може не витримати велику вагу.
Пінополіуретан: кращий вибір при утепленні гаража
Настільки популярна при внутрішній теплоізоляції мінеральна вата і пінопласт для утеплення гаражів з вуличною боку застосовуються не настільки широко. Вони погано витримують механічні навантаження і впливи температури і вологості. Вже через кілька років вата буде обсипатися, а пінопласт може розсипатися на безліч дрібних кульок. Навіть кілька шарів гідроізоляції не допоможуть. Крім того, слід враховувати велику горючість пінопласту, що поруч з автомашиною стає дуже небезпечним фактором. Розроблені марки підвищеної стійкості до вогню володіють іншим недоліком — вони можуть виділяти шкідливі для здоров’я сполуки стиролу.
До речі, мінеральні вати, незважаючи на природну основу з базальту або доломіту, теж насичені молекулами фенолу, так що при внутрішньому утепленні гаража ці матеріали теж не рекомендується використовувати. Іноді для теплоізоляції використовується рідкий пінопласт — піноізол, проте він має високу теплопровідність, тому наносити його треба товстим шаром, що досить дорого.
Серед всіх конкурентів виділяється один — утеплення гаражі зовні пінополіуретаном є оптимальним варіантом по співвідношенню ціна — якість. ППУ є лідером практично за всіма параметрами.
Вони у ППУ просто феноменальні: 1 см пінополіуретану аналогічний 15 см пінопласту, вам це про щось говорить?
Звукоізоляція. Цей матеріал завдяки комірчастої структурі не проводить шум.
Легкість нанесення і конструкції утеплювача. ППУ не вимагає ніякої підготовки стін, він чудово лягає як на кам’яні стіни гаража, так і на листову сталь, при цьому бульбашки газу роблять його дуже легким.
Можливість утеплення у важкодоступних місцях. Там, де рулон вати або плита пінопласту поки не пролізе, маленький розпилювач ППУ в людській руці увійде завжди, що робить цей матеріал досить ефективним для утеплення стін гаража складної конструкції і в умовах дефіциту простору.
ППУ не горить, не деформується і не виділяє шкідливих для здоров’я людини домішок.
Напилюваний утеплювач вельми поширений в Європі і за океаном. Ви хочете теж долучитися до кращого і стати володарем теплого гаража без найменших містків холоду? Зателефонуйте до нашої компанії — визнаного лідера вітчизняного будівельного ринку в області утеплення будівель та споруд. Професіонали компанії роз’яснять вам всі нюанси робіт з утеплення гаража зовні пінополіуретаном і оперативно виконають всі роботи: привезуть і завдадуть необхідний шар ППУ на дах, стіни і ворота гаража. Відтепер за збереження зовнішнього вигляду і працездатність автомобіля ви можете не хвилюватися!
ОСТАВИТЬ СВОЙ КОММЕНТАРИЙ