Заповнення міжстінових пустот пінополіуретаном (ППУ)
14.01.2016Мал. Заповнення повітряного зазору ППУ
Заливка пінополиуретану (ППУ) в міжстінну порожнечу є одним з найефективніших способів утеплення будинку або котеджу на будь-якому етапі будівництва або експлуатації. Спеціальні компоненти для заливки дозволяють повністю заповнити пінополіуретаном наявні порожнини, а також всі найдрібніші тріщини і зазори між 2 стінами.
В даний час полегшена (колодцевая) кладка є поширеним видом економічного зведення цегляних стін при будівництві малоповерхових будівель. У середній смузі Росії застосовується цегляна кладка товщиною в 2 або 2,5 цегли (510 і 640 мм). Така товщина стін визначається згідно теплотехнічного розрахунку, виходячи з теплопровідності цегляної кладки і розрахункової температури зовнішнього повітря в холодний період року. Тому товщина цегляних стін в 510 і 640 мм обумовлена аж ніяк не несучою здатністю стін, а тільки через міркувань теплопровідності. Адже для того щоб будинок був міцний і тримав на собі дах і сніг, досить виконати стіни товщиною в 250 мм (один цегла).
Мал. Подвійна кладка Тому для зниження вартості зведення стін і збереження розрахункової теплопровідності використовують полегшену цегляну кладку. Полегшена кладка складається з двох паралельних стінок, пов’язаних між собою, і повітряного прошарку в якості теплоізолюючого шару. Зовнішня стіна зводиться товщиною всього в підлогу цегли, внутрішня — в один або півтора цегли. Товщина повітряного прошарку може досягати 120 мм. Досвід показує, що полегшена кладка куди більш ефективна в порівнянні з суцільною, оскільки дозволяє знизити витрату цегли на 40% і зменшити масу стіни на 28% при одночасному підвищенні термічного опору огороджувальної конструкції. Однак таку кладку можна використовувати для зведення зовнішніх стін тільки малоповерхових будівель і верхніх поверхів багатоповерхових через її зниженою міцності.
Переваги полегшеної цегляної кладки:
Можливість забезпечення нормам СНиП по тепловтратах, при загальній товщині стіни 64 см.
Зменшення навантаження на фундамент — зниження витрат на фундамент.
Підсумкова економічність будівництва будинку зі стінами зведеними методом колодцевой кладки.
Недоліки полегшеної цегляної кладки:
Неоднорідність конструкції
Зниження капітальності стіни.
Незважаючи на те, що більшість з ізоляційних матеріалів мають бути встановлені до завершення зведення огороджувальної конструкції споруди, заливка пінополіуретану (ППУ) може бути проведена на будь-якому етапі будівництва в тому числі і у вже закриті порожнини, а також коли будівля введена в експлуатацію. Там де застосування традиційних рулонних або плитних утеплювачів попросту неможливо, а використання засипних матеріалів (ековата, керамзит) може бути пов’язане з додатковими роботами і витратами по демонтажу покрівлі або частини стіни, заповнення міжстінових пустот методом заливки пінополіуретану (ППУ) є оптимальним способом утеплення будинку.
Для того щоб провести якісне утеплення будівлі методом заливки пінополіуретану (ППУ) в порожнині стін, використовуються спеціальні компоненти ППУ, які мають уповільнене час старту (час початку активного піноутворення). Це окремі марки ППУ, які мають дуже низьку теплопровідність і їх вспенивание починається тільки через певний час після ретельного перемішування під високим тиском, як правило через 20-40 сек. Це дає можливість компонентам ППУ опуститися ще в рідкому вигляді в самий низ порожнини стіни, рівномірно розподілитися там і вже потім спіниться заповнюючи собою весь вільний простір, як в горизонтальній так і у вертикальній площині
Заливка пінополіуретану у відкритийміжстінний простір на етапі будівництва будинку відбувається зверху у відкриту порожнину, тільки після набору цегляної кладки необхідної міцності, ступінь заповнювання
Мал. Заливка ППУ у відкриті порожнини
Заливка пінополіуретану в закритий міжстінний простір здійснюється через спеціальні отвори діаметром 12-14 мм, просвердлені у зовнішній чи внутрішній стіні будинку.
Заливальні отвори рівномірно розподіляються по всій площі стіни в шаховому порядку з кроком 50-100 см один від одного.
Мал. Розміщення отворів у стіні для заливки ППУ
Спочатку здійснюють заливку ППУ через отвори, розташовані в нижньому рівні, потім послідовно приступають до заповнення більш верхніх рівнів і так до самого верху. Контроль заповнення порожнини здійснюється спеціальним щупом, а також візуально через видавлювання піни з заливальних отворів.
Мал. Заливка ППУ в закриті порожнини
Заливка пінополіуретану (ППУ) в порожнину стіни здійснюється за допомогою професійного обладнання високого тиску. Заливальне композиція в рідкому вигляді під високим тиском подається всередину стіни за допомогою пістолета зі спеціальною насадкою для заливки. Час старту у пінополіуретану для заливки збільшено до 20-40 секунд. Цього часу достатньо, щоб матеріал в рідкому вигляді встиг рівномірно розподілиться по дну порожнини. Потім відбувається спінювання, матеріал багаторазово збільшується в об’ємі і заповнює весь вільний простір в стіні. Причому, підйом і зростання піни відбувається в напрямку найменшого опору, тобто, пінополіуретан заповнює вільне повітряний простір в наявній порожнини і не видавлює цегляну кладку. Після закінчення 60-140 секунд пінополіуретан «застигає», утворюючи щільний, безшовний і герметичний шар, який надійно захищає від теплових втрат стіни Вашого будинку. У колодцевій кладці, як правило, не залишається незаповнених частин, які могли б служити провідниками холоду. Крім того, заливка ППУ дозволяє усунути всі можливі зазори, тріщини й дефекти в кам’яній кладці, що залишилися в результаті проведення будівельних робіт.
«Процес заливки пінополіуретану (ППУ)»
Також варто загострити особливу увагу на одному з найпопулярніших помилок з приводу заливки ППУ в порожнині, яке часто побутує серед користувачів в мережі, а також часто задається у вигляді питань нашим фахівцям. Це, нібито те, що при розширенні і збільшенні в обсязі видавлює цеглини з кладки. Відповідаємо, за умови набору цегляної кладки 70% міцності, видавлювання і які-небудь деформації і руйнування кладки не відбуваються. Заповнення порожнечі при заливці ППУ йде по шляху найменшого опору, а саме заміщення наявної повітряного прошарку пінополіуретаном. Погодьтеся, що пінополіуретанової піні простіше заповнити наявну повітряну порожнину, ніж видавлювати цеглини з кладки! Нижче наводимо фотографію цегляної стіни, де видно, що пінополіуретан вийшов назовні стіни з наявних отворів і дефектів цегляної кладки і тим самим заповнив всі зазори і тріщини.
«Герметизація кладки пінополіуретаном»
На фото: випирання ППУ з існуючих дефектів кладки. Також одним з важливих переваг заповнення міжстінових пустот пінополіуретаном (ППУ) є його еластичність і відсутність усадки. В результаті переміщень будівлі та її деформації не відбувається розтріскування і усадки теплоізоляційного шару ППУ, що гарантує надійну та якісну теплоізоляцію на довгі десятиліття. Нижче представлений короткий відеоролик заповнення пінополіуретаном (ППУ) міжстінових пустот методом заливки.
ОСТАВИТЬ СВОЙ КОММЕНТАРИЙ