УТЕПЛЕННЯ ПРИМІЩЕНЬ.  Пінополіуреан (ППУ). Напилення та заливка

Безшовне утеплення ємності, цистерн і резервуарів

Без-имени-3

Для чого може знадобитися нанесення теплоізоляційного матеріалу на різні промислові ємкості та цистерни? Відповідь очевидна. Це робиться для того, щоб забезпечити стабільність і безпеку загальновиробничих процесів. Ще одна часта проблема резервуарів — це схильність до корозії. У більшості випадків це питання вирішується за допомогою звичайного фарбування, але для деяких ємностей такий варіант неприйнятний. Отже, слід розібратися, які існують види цистерн, і які з них вимагають спеціальної обробки.Без-имени-1

 Практично будь-яке підприємство стикається з проблемою зберігання продуктів свого виробництва. І в багатьох випадках для цього потрібне використання всіляких ємностей. Причому, як правило, зберігання повинно здійснюватися при певному температурному режимі, для чого необхідна термоізолююча оболонка резервуарів. В іншому випадку доведеться обладнувати спеціальні приміщення і підтримувати в них певну температуру, що тягне за собою додаткові грошові витрати. Крім того, коли мова заходить про промислові обсяги, що виражаються в штабелях величезних цистерн, то тут вже потрібно говорити про багатометрові складські площі і, відповідно, про більш великі фінансові вкладення.

Матеріали виробництва резервуарів повинні відповідати їх призначенню. Одні цистерни виготовляються з алюмінію, інші — з вуглецевої або харчової сталі. У деяких з них передбачається внутрішнє антикорозійне, масло-бензостійке або антистатичне покриття. Також існує клас ізотермічних ємностей, в яких зберігаються і транспортуються вантажі з підтриманням певного температурного режиму. Для таких резервуарів нерідко передбачається автономні підігріви або так звана «парова сорочка», коли розрідження вмісту здійснюється завдяки гарячому пару. Всі технічні вимоги, пропоновані до тих чи інших видів цистерн, чітко регламентуються ГОСТом 10674-75, у тому числі й устаткування специфічних ємностей тіньовим захистом і теплоізоляційним покриттям.

Конкретизуючи все вищесказане, слід перерахувати резервуари, для яких нанесення термічної ізоляції є необхідним заходом:

 Без-имени-2промислові цистерни для зберігання і перевезення легкозаймистих нафтопродуктів;

великі резервуари для гарячої води;

ємності для зріджених газів і рідин, які необхідно зберігати в холодному стані;

бродильні ємності;

резервуари для зберігання і перевезення двоокису вуглецю.

Як правило, нові цистерни мають заводське оснащення термоізоляційним шаром. Але найчастіше трапляється так, що при модернізації виробництва приходиться адаптувати наявне обладнання у відповідності з сучасними технологіями. Також з часом шар ізоляції може бути підданий деформації, внаслідок чого його функціональні властивості вже не будуть відповідати вимогам. І в тому і в іншому випадку необхідно облаштування нового або додаткового теплоізоляційного покриття, але за рахунок того, що резервуари мають специфічну геометричну форму, до недавнього часу це питання був досить проблематичним. Особливу складність викликають труби, крани і вентилі, для яких традиційні види ізоляційних матеріалів у більшості випадків просто не підходять. На даний момент таких проблем вже не існує, оскільки теплоізоляція пінополіуретаном вирішує всі важкі донедавна питання.

Без-имени-3 Крім пінополіуретану єдино можливим способом облаштування термічно стійкого захисту резервуарів є тільки лише мінеральна вата. Але таке оснащення вимагає застосування додаткових кріпильних деталей, а також захисної обшивки листовим матеріалом. В результаті цього утворюються «мости холоду», ізоляція стає вразливою до механічних пошкоджень, експлуатаційний термін її дуже обмежений. Постійне переоснащення та виправлення недоліків гальмує виробничі процеси і вимагає регулярних фінансових вкладень. При всьому при цьому труби, крани і вентилі практично неможливо захистити від зовнішнього впливу, що також негативно позначається на зберіганні певної категорії продукції. 

Пінополіуретановий шар, що володіє щільністю 32-56кг / м3 і прекрасною адгезією, це набагато більш ефективний ізоляційний матеріал, функціональні можливості якого дуже і дуже широкі. Пінополіуретан має закриту пористу структуру, що забезпечує високі показники гідроізоляційних характеристик. При його застосуванні термічні втрати зводяться до мінімуму, відпадає необхідність у використанні дорогого кліматичного обладнання.

Високі показники теплоізоляційних характеристик обумовлюються сучасними технологіями та обладнанням, які застосовуються при обробці ємностей пінополіуретаном. Це єдиний матеріал, що відрізняється безшовним нанесенням, а, відповідно, і повною герметичністю. При цьому відсутня необхідність у використанні додаткових кріпильних елементів, оскільки теплоізоляційний шар прекрасно тримається на будь-якій поверхні. Таким же чином відбувається повна герметизація труб, кранів і вентилів, сполучених з резервуаром

Обробка цистерн жорстким пінополіуретаном має ряд переважних якостей, а саме:

гідро- і термоізоляційний шар щільністю 32-56кг / м3;

захист від корозії;

можливість обробки практично будь-яких площ і будь-якої геометричної форми;

мінімальний коефіцієнт теплопровідності;

високі показники морозостійкості;

мінімальна сприйнятливість до впливу агресивних середовищ і мікроорганізмам;

стійкість до впливу відкритого вогню і високих температур;

відсутність необхідності в регулярному ремонті;

простота відновлення пошкодженого шару;

відсутність шкідливих випаровувань в процесі застосування;

термін експлуатації становить не менше 15-и років.

Крім того, пінополіуретановий шар володіє широким рецептурним діапазоном, що дає можливість виконувати нанесення теплоізоляційного матеріалу на ємності, цистерни та інші резервуари, до яких пред’являються найрізноманітніші технологічні вимоги.

Об

ОСТАВИТЬ СВОЙ КОММЕНТАРИЙ

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *