Утеплення будинку ППУ
11.01.2016У сучасному будинку ще на етапі будівництва першорядну увагу приділяють теплоізоляції огороджувальних конструкцій. Тому що кількість енергії, яка необхідна для опалення будинку безпосередньо залежить від величини теплових втрат будівлі. А це означає, що чим більше тепла або холоду йде через огороджувальні стіни, підлоги, дах або ж підвал, тим більшої потужності буде потрібна система опалення та кондиціонування повітря для створення комфортного мікрокліматі в будинку і тим більше вона буде споживати електричної енергії або газу. На тлі повсюдного переходу на енергозберігаючі технології величезні рахунки за опалення і кондиціонування не вкладаються в поняття енергоефективного домоволодіння. Ось чому правильно виконана теплоізоляція будинку дозволяє створити по-справжньому комфортні умови всередині, знизити втрати тепла через стіни, дах і фундамент і в кінцевому підсумку економити на опаленні взимку і кондиціонуванні повітря влітку.
Яким чином будівля втрачає тепло?
Тепло витікає через всі огороджувальні конструкції будинку: вікна, стіни, цоколь, дах, підвал, вхідні двері та через плити перекриття. На цей процес впливають два фактори: різниця температур в приміщенні і на вулиці, а також теплоізоляційні властивості огороджувальних конструкцій. Найбільші тепловтрати (35%) припадають на стіни, так як в порівнянні з іншими конструктивними елементами у них найбільша площа.
До того ж завжди існують, так звані, невраховані втрати тепла в наслідок негерметичності конструкції будівлі, наявності зазорів, тріщин, отворів для підведення комунікацій та інших містків холоду, які дуже важко фіксувати і приймати в розрахунок. Нижче на малюнку показаний інфрачервоний знімок, отриманий за допомогою тепловізора, на якому чітко видно втрати тепла через горище і вікна житлового будинку (див. Рис.1).
В даний час стало очевидним, що добиватися теплоізолюючих властивостей конструкції за рахунок збільшення товщини матеріалів, які є одночасно і несучими конструкціями будівлі (дерево, цегла, бетон) — безглузде і дороге заняття. Знадобилися нові технологічні рішення і матеріали.
Утеплення будинку пінополіуретаном є найефективнішим і технологічним рішенням на сьогоднішній момент.
Напилення пінополіуретану ( ППУ) — це сучасний метод утеплення будь-яких промислових і житлових об’єктів, що відрізняється відсутністю швів, зазорів і містків холоду. Напилюваний ППУ наноситься декількома шарами практично на будь-які матеріали: дерево, скло, метал, бетон, цегла, фарбу, незалежно від геометричної складності та конфігурації, на вертикальні і горизонтальні поверхні і навіть на стелю (див. Рис.2).
Напилення ППУ покриває поверхню рівним однорідним безшовним шаром, відсутні будь-які нахлести і стики, які неминучі при використанні традиційних теплоізоляційних матеріалів. Володіючи високим показником адгезії до більшості будівельних матеріалів, відсутня необхідність в якому-небудь кріпленні ізоляції. Крім того, пінополіуретан інертний до кислотних і лужних середовищ і може використовуватися як покрівельний матеріал, служити антикорозійним захистом металу.
Пінополіуретан наноситься на ізольовану поверхню в рідкому вигляді. Активний підйом піни починається через 2-4 секунди, збиваючи пінополіуретан багаторазово збільшується в об’ємі і заповнює всі наявні порожнечі, зазори і отвори. Зазвичай товщина одного шару становить 10-15мм. Кожен наступний шар напилюється на попередній відразу після його затвердіння. Для забезпечення достатньої тепло- і гідроізоляції досить зробити напилення ППУ в кілька проходів до необхідної товщини.
Дана технологія дає можливість виконувати роботи з ізоляції конструкцій, як в новому будівництві, так і при реконструкції. Технологія також ідеальна для ізоляції сталевих технологічних конструкцій ємностей різної форми і розмірів
Застосування пінополіуретану в цьому випадку дає можливість покривати покрівлі будь-якої складності і форми, створюючи покриття без єдиного шва і стику.
Нанесення ППУ може відбуватися як на нові конструкції, так і на старі, покриті металом, руберойдом або шифером, не проводячи демонтажу старого покриття, що значно здешевлює вартість виконання ізоляційних робіт з використанням пінополіуретану .
ОСТАВИТЬ СВОЙ КОММЕНТАРИЙ