Армія США використовує пінополіуретан для теплоізоляції військових наметів в Іраку
10.01.2016Армія США використовує пінополіуретан для теплоізоляції військових наметів в Іраку
«Американські військові в Іраку»
Постійний контингент американських військ, дислокований в Іраку щодня відчуває на собі суворі умови пустельного і жаркого клімату. Для Іраку характерно тривале спекотне літо, коли температура повітря досягає 54 ° С. Під палючим сонцем температура всередині наметів, в яких розміщуються американські солдати і офіцери досягає 38 ° С, незважаючи на те, що системи кондиціонування повітря працюють на повну потужність. Військові відзначають, що при такій температурі знаходитися всередині намету практично неможливо — надто жарко. Такі жорсткі умови істотно ускладнювали несення служби та проживання американських військових в Іраку. Порятунком від нестерпної спеки став пінополіуретан (ППУ).
У 2009 році американське армійське керівництво розробило і реалізувало спеціальну програму щодо поліпшення умов перебування своїх солдатів в Іраку. Згідно даної програми всі військові намети були покриті рівномірним шаром пінополіуретану товщиною 5 см, який наносили зовні методом напилення. На реалізацію проекту було виділено близько 12500000 доларів.
«Напилення пінополіуретану на армійські намети»
Монолітний герметичний шар ППУ запобіг нагрівання повітря всередині намету, захищаючи її від палючого сонця пустелі, а також витік кондиціонованого повітря через дрібні щілини і зазори. Крім вирішення проблеми з теплоізоляцією, жорсткий шар пінополіуретану зробив брезентову конструкцію намету більш жорсткою, міцною і вітростійкій під час піщаних бур, виконуючи функцію зміцнюючого матеріалу.
«Армійська палатка покрита 5 см шаром пінополіуретану»
Після реалізації проекту армійське керівництво зазначило, що важко знайти більш зручний і транспортабельний, а найголовніше ефективний спосіб теплоізоляції. Для надійного захисту наметів від іракського сонця необхідно мати лише установку для напилення пінополіуретану, а також сировина, яка розфасована в 200-літрові бочки. Тепер даний досвід по теплоізоляції армійських наметів військові хочуть використовувати в Афганістані та в інших куточках планети з жарким і сухим кліматом.
«ППУ робить конструкцію намету більш міцною і жорсткою»
Також американські військові крім підтримки комфортної температури усередині наметів розраховують за допомогою даного проекту знизити витрати на кондиціонування повітря мінімум на 30%.
ОСТАВИТЬ СВОЙ КОММЕНТАРИЙ